ÖNE ÇIKANSAĞLIKYEMEK

Smoothie Tarifi – Metabolizma hızlandırır

Smoothie Tarifi - Metabolizma hızlandırırSmoothie Tarifi - Metabolizma hızlandırır
384Görüntülenme

Modern yaşamın hızı içinde, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek ve enerji seviyelerini yüksek tutmak her zamankinden daha önemli hale geldi. Metabolizma, vücudun enerji üretimi ve kullanımının temel düzenleyicisi olarak bu denklemin merkezinde yer alıyor. İyi çalışan bir metabolizma, kilo kontrolü, enerji seviyeleri ve genel sağlık açısından büyük bir rol oynuyor. İşte bu noktada, metabolizmayı hızlandıran smoothie tarifi devreye giriyor. Doğal bileşenlerle dolu bu enerji dolu içecekler, sabahları ya da günün herhangi bir saatinde tüketildiğinde vücudu canlandırırken aynı zamanda metabolizmayı da harekete geçiriyor.

Size metabolizmanızı hızlandıracak, kilo vermenizi ve ödem atmanızı sağlayacak bir smoothie tarifi hazırladık.

Smoothie Tarifi - Metabolizma hızlandırır

Metabolizma hızlandıran sarı smoothie tarifi

Smoothieyi yapmak için bir blender kabına aşağıdaki malzemeleri alıp çektirin, ardından isteğe bağlı olarak üzerine acı biber tozu, kırmızı biber vb. ekleyebilirsiniz.

  • 1 su bardağı kadar ananas
  • 1/2 fincan Mango
  • 1 çorba kaşığı Chia Tohumu
  • 1 çay kaşığı Zerdeçal Tozu
  • 1 su bardağı Hindistan Cevizi Suyu (Normal suda kullanabilirsiniz, fakat Hindistan cevizi suyu daha tatlı olmasını sağlar.)
  • Acı biber tozu/ kırmızı biber –  Tatlandırmak için (İsteğe bağlı)

Ananasın zayıflamaya faydası

Ananas içinde bulunan Bromelain enzimi sayesinde sindirime yardımcı olur  ve diüretik olarak bilinir. Diğer bir deyişle idrar söktürücüdür. Ayrıca lif açısından zengindir ve C vitamini kaynağıdır. Antioksidan özelliklere sahiptir.

Mangonun zayıflamaya faydası

Mango düşük kalorili bir meyve olmasına rağmen, lif bakımından zengindir. Lif, tokluk hissini artırarak daha az yemek yemenize yardımcı olur. C vitamini, A vitamini, K vitamini ve potasyum içerir. Sindirimi kolaylaştırıcı enzimler içerir. Bu da sindirimi destekleyerek şişkinliği azaltabilir. Ayrıca doğal bir tatlandırıcıdır.

Chia tohumunun zayıflamaya faydası

Chia tohumu bitkisel bazlı protein kaynağı olarak bilinmektedir. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu sağlıklı yağlar, metabolizma hızını artırabilir ve yağ yakımını destekler. Su emme kapasitesi yüksek olan bir yapıya sahiptir. Sıvı emip şiştiklerinde mide hacminde artışa neden olurlar, bu da tokluk hissinizi artırır. Lif içeriği sayesinde, chia tohumları sindirimi düzenler, kabızlığı önler ve sindirim sistemi sağlığını destekler. Lif ve protein içeriği sayesinde chia tohumları kan şekerinin istikrarını sağlar, ani açlık krizlerini önler.

Zerdeçalın zayıflamaya faydası

Zerdeçalın içerdiği curcumin maddesi, metabolizma hızını artırmaya yardımcı olur. Daha hızlı metabolizma, kalori yakımını destekler.Curcumin, güçlü bir anti-enflamatuar madde olarak bilinir. Vücuttaki düşük dereceli enflamasyonun azaltılması, zayıflama sürecini olumlu etkiler.Kan şekerinin istikrarını sağlamaya yardımcı olur. Kan şekerinin dengelenmesi, ani açlık krizlerini ve aşırı yeme isteğini önlemeye yardımcı olur. Abdominal yağ yakımını desteklemesiyle bilinir.

Humus Tarifi – Protein deposu diyet tarifler adlı yazımızı okumayı unutmayın. Şimdiden afiyet olsun!

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın