GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri

Yıpranmış saçlar için bakım önerileriYıpranmış saçlar için bakım önerileri
952Görüntülenme

Yazın sıcakları ile birlikte klimalar, deniz, güneş, klor birleşiyor ve yaz sonunda yıpranmış, parlaklığını yitirmiş, kırılmış saçlarla baş başa kalıyoruz. Bu yazımızda yıpranmış saçlar için bakım önerileri ile sizlere çözüm sunmaya geldik.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri

1. Saçlarınızı güneş ışığından koruyun.

Güneş ışınları cildiniz kadar saçlarınıza da zarar vermektedir. Bu yüzden sadece cildinizi değil saçlarınızı da güneşten korumalısınız. Güneşe çıkmadan önce güneşe karşı etkili bir saç  bir kremi yada serumu yardımıyla saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

2. Saçlarınızı deniz suyundan ve klordan koruyun.

Deniz ve havuz saçların yıpranmasına, canlılığını kaybetmesine sebep olur. Saçlarınız eskisi gibi şekil almamaya ve mat, ölü bir görüntü almaya başlar. Bu durumun önüne geçmek için tavsiyemiz saçlarınızı toplayarak denize girmeniz ve kafanızı suya sokmamanız yönünde. Dalmayı çok seviyorum, olmaz öyle şey diyorsanız bone kullanmayı deneyebilirsiniz.

3.Şampuan, saç bakım kremi ve  maskesi şart.

Saçlarınızın canlılığını kaybetmemesi için şampuan ile birlikte bakım kremi ve maske de kullanmalısınız. Bakım kremi ve maske saçlarınızın kaybettiği nemi toplamasına yardım edecek ve daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, maske ve bakım kremi kullanırsanız saçlarınıza şekil vermeniz kolaylaşır.

4.Isı ile şekillendirmeden uzak durun.

Yazın sıcaklarında, denizden çıktıktan sonra saçlarımız şekil almakta zorlanır. Ve hemen saç şekillendiricilerine koşarız. Fakat ısı ile saç şekillendirmek yıpranmış olan saçlarınızın sadece daha da çok yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple ısı kullanmak yerine bu sürçte saçlarınıza zarar vermeyecek tokalarla toplamanızı öneririz.

5.Kumaş saç tokalarını tercih edin.

Normal lastik ya da plastik saç tokaları topladığınızda saçlarınızı kırar, iz çıkarır ve yıpranmasını arttırır. Bu sebeple scrunchie adı verilen kumaştan yapılmış saç tokalarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu tokalar hem şık görüntüsü hemde kullanım rahatlığı ile sizin kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca kumaş olduğu için saçlarınızı kırmaz ve koparmaz. Tarz bir görünüm elde ederken aynı zamanda saçınıza daha sağlıklı bakmanıza yardımcı olur.

Hem oversize hem de mini modelleriyle oldukça güzel kumaş tokaları (scrunchie) olan Leo Feline markasına  göz atmanızı öneririz. Biz denedik ve çok sevdik. Saten tokaların rengi, parlaklığı ve dokusuna bayıldık.

Markanın alışveriş linkine Leo Feline  tıklayarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca instagram profilini de ( @leofelineofficial ) ziyaret edebilirsiniz.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?adlı yazımızı da muhakkak okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın