ÖNE ÇIKANYAŞAM

Yakın arkadaşa hediye fikirleri – Herkesin seveceği 20 farklı hediye

Yakın arkadaşa hediye fikirleri - Herkesin seveceği 20 farklı hediyeYakın arkadaşa hediye fikirleri - Herkesin seveceği 20 farklı hediye
610Görüntülenme

Bu dünyadaki herkesin sevebileceği 20 farklı hediye fikriyle sizinleyiz. Bu hediye fikirleri sayesinde arkadaşlarınızı mutlu edeceğinize ve özel hissettireceğinize söz veriyoruz.  Yazımızda her bütçeye uygun hediyeleri bulabilir hem maddi hem manevi hediyelerden istediğinizi seçebilirsiniz. Yakın arkadaşa hediye fikirleri ile sizin değerli olduğunuzu hissettiren o kişiye özel bir hediye hazırlamaya ne dersiniz?

Yakın arkadaşa hediye fikirleri 

Size ilk olarak bir farklı konsepten bahsetmek istiyorum. Oldukça romantik bir trend olduğunu düşündüğümüz bu methodu biz çok sevdik.

5 duyu hediye methodu 

Bu methodta 5 farklı hediye veriyoruz fakat siz içlerinden sadece birini seçerek arkadaşınıza onu hediye edebilirsiniz. Bu method sadece romantik kişiler için bonus bir fikir.

Hepimiz 5 adet duyuya sahibiz ve tüm yaşam bunun üzerine kuruludur.  Bunlar; görme, koklama, işitme, tat alma ve dokunma olarak sıralanır. Her bir duyu için 4 farklı hediye fikri vereceğiz. Böylece 20 hediye fikri ile isterseniz güzel bir hediye kutusu oluşturabilir, isterseniz sadece birini seçerek hediye edebilirsiniz.

Hediye notu 

Öncelikle güzel bir hediye notu hazırlıyoruz. Üzerine kendi ifadelerimizle onu 5 duyumuzla, tamamen sevdiğimizi ve onun arkadaşı olmaktan çok mutlu olduğumuzu ifade edecek bir not yazıyoruz.  Aşağıda okuyacağınız notu arkadaşım için hazırladım, bu size örnek olabilir veya aynısını kullanabilirsiniz.

Senin arkadaşım olman 5 duyumla ve tüm kalbimle hissettiğim mükemmel bir hediye. Seni her zaman çok seveceğim ve her koşulda yanındayım. Sen mükemmel ötesi bir kadınsın ve sana ba-yı-lı-yo-rum . Bu hediyeler sana 5 duyum içinde ne kadar mükemmel olduğunu hissettirsin. İyi ki doğdun <3

Görme duyusu ile ilgili hediyeler

1 Fotoğraf çerçevesi ve güzel bir anı 

Birlikte güzel bir fotoğrafınızı çıkartabilirsin. Fotoğrafı direk verebilirsin. Daha şık bir hale çevirmek için güzel bir fotoğraf çerçevesi alabilirsin. Çerçevenin içini güzel kuru çiçeklerle süsleyin ve ortasına fotoğrafınızı koyun. Hem şık hem de manevi değeri olan bu hediyeyi arkadaşınız masasına koyabilir ve çalışmaktan bunaldıkça size bakarak gülümser.

Yakın arkadaşa hediye fikirleri - Herkesin seveceği 20 farklı hediye

2 Şipşak fotoğraf makinesi

Eğer arkadaşınız fotoğraf çekmeyi, anı biriktirmeyi seviyorsa bu mükemmel ötesi bir hediye olacaktır. Şipşak makinalar yani filmli makineler fotoğrafı anında çıkarır. Ayrıca, renkleri çok tatlıdır. Biraz maliyetli ama unutulmaz bir hediye olacaktır.

Yakın arkadaşa hediye fikirleri - Herkesin seveceği 20 farklı hediye

3 Güneş gözlüğü

Güneş gözlüğü herkes için güzel bir hediye olacaktır. Hediyenizin maddi açıdan güçlü olmasını istiyorsanız tarz bir hediye olacağına ve arkadaşınızın çok sevineceğine emin olabilirsiniz.

4 Konser bileti / Tiyatro bileti 

Arkadaşınızın ilgi alanına göre ona bir konser, tiyatro, sinema, opera, bale, müzikal vb. her şeyin biletini alabilirsiniz. Bu ikinizin birlikte vakit geçireceği unutulmaz bir görsel hediye olabilir. Böylece hem keyifli vakit geçirir hem de görme duyusu ile ilgili hediye vermiş olursunuz.

Koklama duyusu ile ilgili hediyeler

5 Parfüm

Koku düşkünü bir arkadaşınız varsa güzel bir parfüme emin olun çok sevinir. Önemli olan onun hangi tarz kokuları sevdiğinden emin olmanız. Bu riskli bir hediye olabilir ama eğer karşınızdaki kişiyi iyi tanıyorsanız  güzel bir hediye tercihi olacaktır.

6 Çiçek

Çiçek hem değerli hissettirir hem de daha uygun maliyetlerle sevdiklerimizi mutlu etmemize yardım eder. Çiçek alan bir kadının mutlu olmama ihtimali yok!

7 Mum

Kendi kendine vakit geçirmeyi seven, bir şeyler izlerken, yerken yada sohbet ederken romantik anlar yaratmayı tercih eden bir arkadaşınız varsa mum hem güzel kokusuyla hem de görüntüsüyle çok güzel bir tercih olacaktır.

Ek olarak, Küçük dekorasyon fikirleri – Evinizin havasını değiştirin adlı yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

8 Spa seti 

Arkadaşınıza öz bakım ve ilgi günü yapması için mis kokulu bir spa seti de hediye edebilirsiniz. Hatta birlikte masaja, hamama, saunaya gidebilirsiniz.

İşitme duyusu ile ilgili hediyeler

9 Kulaklık

Kulaklık kullanmayan kimse yok. Arkadaşınızın kulaklık ihtiyacı bunu fark etmeniz onu çok mutlu edecektir.

10 Hoparlör

Şarkı dinlemeyi seven, şarkıları sesli bir şekilde açıp kendi kendine dans eden bir arkadaşa bundan güzel bir hediye verilemez.

11 Ses kayıt cihazı / Sesli not

Küçük tebrik notları, oyuncak ayılardaki ses kayıt cihazları bu konuda mükemmel iş çıkarır. İçine kendi cümlelerinizle not bırakırsınız ve arkadaşınız istediğinde onu dinleyebilir. Böylece yanında değilken bile yanında olmanın bir yolunu bulmuş olursunuz.

12 Hediyeyi verirken söyleyeceğiniz güzel cümleler

Ek olarak, doğum günü hediyesini verirken arkadaşınızla güzel bir konuşma yapabilir ve onun sizin için değerini anlatabilirsiniz. Belki de en anlamlı hediye bu olacaktır.

Tat alma duyusu ile ilgili hediyeler

13 Kahve/Sıcak Çikolata

Taze çekilmiş bir kahveye veya içine marshmallow koyulan bir sıcak çikolataya kim hayır diyebilir. Yanında da şık bir kupa olursa bu hediye tadından yenmez.

14 İçki

İçki içmeyi seven bir arkadaşınız varsa denemesi için kaliteli bir şarap vb. içki seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, bu içki güzel sohbetinizde size eşlik eder.

15 Şeker/ Çikolata

Hazırladığınız hediye kutusuna şeker, çikolata koymak hem uygun maliyetli hem de herkesi gülümsetecek bir hediye olacaktır. Ek olarak, küçük bir hatırlatma en sevdiği çikolatayı koymayı unutmayın 🙂

16 Restoran rezervasyonu

Baş başa yiyeceğiniz keyifli bir yemek hediyelerinizi taçlandırır. Ayrıca, arkadaşınıza pasta kesmek ve dilek dilemesi için mum üfletmek her zaman güzel bir yoldur.

Yakın arkadaşa hediye fikirleri - Herkesin seveceği 20 farklı hediye

Dokunma duyusu ile ilgili hediyeler

17 Mevsime uygun kıyafet 

Kıyafet her zaman ihtiyaç olan ve güzel bir hediyedir. İhtiyacına göre mont, sweatshirt, elbise, ceket, ayakkabı vb. şeyler alabilirsiniz. Ek olarak, spor yapan biriyse spor kıyafetleri de güzel bir tercih olacaktır.

18 Şapka, eldiven , tv battaniyesi

Yumuşak bir battaniye yada şık bir aksesuar olarak eldiven/şapka da dokunma duyusunu yansıtan güzel hediyelerdendir. Ayrıca, kışlık şal, atkı da alabilirsiniz.

19 Çanta – Cüzdan

Hiç bir kadın yeni bir çantaya hayır demez. İhtiyacına uygun, zevkli bir çanta veya cüzdan güzel bir hediye olacaktır.

20 Takı 

Takı takmayı seven bir arkadaşınız varsa güzel bir bileklik, gümüş bir kolye hem sizi hatırlatır hem de keyifle kullanır.

Ayrıca, yakın arkadaşa hediye fikirleri yazımıza ek olarak geçtiğimiz yıllarda hazırladığımız yılbaşı hediye fikirleri yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Size güzel hediye fikirleri vereceğine eminiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın