GÜZELLİKÖNE ÇIKANSAĞLIK

Tüy dökücü krem zararlı mı?

Tüy dökücü krem zararlı mı?Tüy dökücü krem zararlı mı?
649Görüntülenme

İstenmeyen tüylerden acısız ve hızlı kurtulmanın yollarından biri de tüy dökücü kremlerdir. Hem kolay yapılır hem de acı vermez. Bu sebeple bir çok kişi tarafından tercih edilir. Peki ama bu tüy dökücü krem zararlı mı?

Tüy dökücü krem zararlı mı? Tüy dökücü kremin yan etkileri nelerdir?

Tüyü dökebilmek için bu kremlerin içinde bir çok kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasallar tüylerin kopmasına sebep olur. İçerdiği kimyasallar sebebiyle alerjik tenlerde kızarma ve yanma yapmaktadır. Özellikle genital bölge yanmaları hassas ciltlerde ciddi acıya sebep olabilir.

Bir çok kişide ortaya çıkan yan etki kaşıntı olarak gözlenmektedir. Bu kaşıntı özellikle genital bölgede çok rahatsız edici boyutlarda olabilir.

Tüy dökücü kremlerde jiletler gibi tüylerin kalınlaşmasına sebep olmaktadır.  Kremin içindeki kimyasallar kökten kıllarınızı almaz. Bunun yere kopararak döker. Bu sebeple kıllar hızla geri çıkar. Çıkarken daha kalın çıkmaya başlaması sebebiyle tüyler kıl gibi olur ve daha çok gözükür. Ayrıca kıl köklerine zarar vermektedir.

Ek olarak, tüy dökücü kremler cilt kuruluğuna da sebep olabilir. Ayrıca, Bebeğin kimyasaldan etkilenmemesi için hamilelik süresinde tüy dökücü krem kullanımı uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Tüy dökücü kremi erkekler kullanabilir mi?

Evet, kullanabilir. Ama yüz ve kasık bölgesinde kullanılmaması gerekmektedir.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Temizlemek istediğiniz bölgeye tüy dökücü kremiz sürelim. Sürerken kılları tamamen kapatmaya ve spatula kullanmaya özen gösterelim. Kremi kullanma talimatında yazan süre kadar bekletmeliyiz. Bu süre yaklaşık 3 dakikadır. Bekleme süresi bitince küçük bir ürünü sıyırıp kılların alınıp alınmadığını kontrol edelim. Eğer kıllar çıkıyorsa tüm ürünü sıyırabiliriz. Yoksa birkaç dakika daha bekleyelim. Ardından cildimizi soğuk su ile durulayalım. Sıcak su cildin kurumasına ve yanma hissine sebep olabilir.

Tüy dökücü krem hangi bölgelerde kullanılır?

Kol, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi gibi tüm kıl olan yerlere kullanabilirsiniz. Yüzünüzden uzak tutmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca erkekler kasık bölgesinden de uzak tutmalıdır. Tüy dökücü krem kullanacaksanız küçük bir bölgede uygulama yapmalısınız. Yanma, kaşınma gibi alerjik reaksiyon ihtimalini önceden tespit etmelisiniz.

Dudak renklendirme nasıl yapılır, dudak renklendirme sonrasında bizi nasıl bir süreç bekliyor öğrenmek için dudak renklendirme sonrası yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın