CİNSEL YAŞAM

Sevişmek orucu bozar mı?Rüyalanınca oruç bozulur mu?

Sevişmek orucu bozar mı? Rüyalanınca oruç bozulur mu?Sevişmek orucu bozar mı? Rüyalanınca oruç bozulur mu?
1.14BinGörüntülenme

Ramazan ayı oruç ayıdır.  Oruç ayında cinsel ilişki sınırlandırılmıştır. Bir çok Müslüman ramazan ayında sevişmek orucu bozar mı merak etmektedir. Öpmek orucu bozar mı? Oruçluyken sevişmek günah mı? Rüyalanınca oruç bozulur mu? Cünüpken oruç tutulur mu? İftar sonrası sevişmek caiz midir?

Sevişmek orucu bozar mı? Rüyalanınca oruç bozulur mu?

Sevişmek orucu bozar mı? 

Sevişmek ramazan ayında dinen sınırlandırılmıştır. Oruçken girilen cinsel ilişki orucu bozar. Bozulan orucun dinen yeniden tutulması gerekmektedir.

Öpmek orucu bozar mı?

Sadece öpme veya kucaklama durumu orucu bozmamaktadır. Okşama durumu da orucu bozmamaktadır. Fakat öperken boşalırsanız  veya meni gelirse oruç bozulur. Orucun kazasının yapılması gerekir.

Cünüpken oruç tutulur mu?

Gece iftar ve sahur arasında seviştiğiniz ve cünüp olarak oruca niyetlendiğiniz durumda orucunuz bozulmaz. Hatta gün boyunca cünüp kalsanızda oruç tutabilirsiniz. Fakat cünüplükten en kısa süre içerisinde temizlenmek dinin gereğidir. Cünüplük namaz ibadetinin terk edilmesine sebep olur.

Sevişmek orucu bozar mı? Rüyalanınca oruç bozulur mu?

Rüyalanınca oruç bozulur mu?

Oruçluyken rüyada sevişmek yani ihtilam olmak orucu bozmaz. Eğer rüya gördüyseniz veyahut bakmakla yada hayal etmekle cünüp olduysanız orucunuz bozulmaz. Fakat dinen abdestini en kısa sürede almalı ve temizlenmelidir.

İftar sonrası sevişmek caiz midir?

İftar sonrası tüm gün var olan cinsel birleşme sınırlandırması ve yemek sonrası enerji artışı sebebiyle cinsel istek artar. İftardan sonra sahura kadar sevişmek caizdir.  Uzun süreli açlık sonrasında ilk iki saat içerisinde cinsel ilişkiye girmek özellikle kalp ve tansiyon hastalarında kalp krizine sebep olabileceği için önerilmemektedir. İftar sonrası bir iki saat bekledikten sonra  cinsel ilişkiye girilmesi uzmanlarca önerilmektedir.

İlk cinsel ilişkide canım yanar mı? Kızlık zarı acısı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın