GÜZELLİKÖNE ÇIKANSAĞLIK

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşinPRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin
1.05BinGörüntülenme

PRP nedir?

PRP (Platelet rich plasma) tedavisi bireyden alınan bir miktar kanın plazmasının ayrıştırılarak tedavi edilmek istenen bölgeye geri enjekte edilmesidir. Ayrıştırılan plazma platelet olarak adlandırılır. Plataletler insan vücudundaki hücre yenilenmesini ve büyümeyi sağlayan faktörleri içermektedir.

PRP tedavisi ne için kullanılır?

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin

 

PRP ile cilt gençleştirme nasıl yapılır?

Bu yöntem ile cilt gençleştirme ayda 1-2 kez olmak üzere 4 seans kadar sürmektedir. Daha sonra ise yılda bir kez tekrar edilmesi gerekmektedir. Bu sayede cildin gençleşmesi neredeyse kalıcı hale gelmektedir. Özellikle yüz, el ve kollar, boyun ve bacaklarda cilt gençleştirme olarak uygulanmaktadır. Plateletler sayesinde deri esneklik ve parlaklık kazanır, elastikiyeti artar. Elastikiyeti artan ciltte kırışıklar minimum seviyeye iner. Çöküntü, kırışıklık ve leke tedavisi gerçekleştirilir. Ciltte mevcut olan yara,çatlak ve deri hasarları plateletlerin hücre yenileyici etkisi sayesinde tedavi edilir. Lazerin olumsuz etkilerini minimuma indirmek içinde kullanılır.

Cilt lekelerini ayrıntılı olarak incelediğimiz Cilt lekeleri nasıl geçer adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin

PRP ile ağrı tedavisi nasıl yapılır?

PRP tedavisi için ayrıştırılan plazma içerisinde bulunan büyüme faktörleri ve proteinler sayesinde iltihap ve ağrıyı azaltarak iyileşmeyi hızlandırmaktadır. Kulunç ağrıları, çapraz bağ yırtılmaları, kalça, eklem ve diz kireçlenmeleri, tenisçi ve golfçü dirseği gibi hastalıklarda ağrı plateletler kullanılarak başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin

PRP ile saç tedavisi nasıl yapılır?

Günlük olarak 150 teli aşkın saç dökülmesi yaşayan bireyler kellik ile karşı karşıya kalma riski taşırlar. Bu durumda saç dökülmesi plateletler kullanılarak durdurulmaya çalışılmaktadır. Saç dökülmesi uzmanın hastanın ihtiyacına göre belirlediği şekilde, genellikle saç mezoterapisi ve PRP tedavisi birlikte yapılarak tedavi edilmektedir. Saç mezoterapisi ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için Saç mezoterapisi nedir? Saç dökülmesine çözüm adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Saç dökülmesi için uygulandığında ortalama olarak iki haftada bir enjekte edilerek 4 ay kadar sürmektedir. Tedavi süresince hastalar acı hissi yaşamamaktadır. Tedavi sonucunda büyük oranda olumlu sonuçlar alınmaktadır.

 

PRP tedavisi nedir? PRP ile gençleşin

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın