GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Mor şampuan nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

Mor şampuan nasıl kullanılır? Mor şampuan ne işe yarar?
652Görüntülenme

Saçlarınızı çok güzel bir platin renk ile boyattınız. Tam istediğiniz sarı tonunu yakaladınız. üzerinden bir kaç hafta geçti ve saçlarınızda turuncu /kızıl renkler mi oluşmaya başladı. O zaman mor şampuan nasıl kullanılır öğrenmeli ve saç bakım rutinize katmalısınız.

Mor şampuan nedir? Mor şampuan ne işe yarar?

Mavi şampuan olarak da bilinir, saçınızın rengini düzenlemek için kullanılan bir renklendirici şampuandır.

Bu şampuanın içerisinde mavi pigmentler bulunur. Bu pigmentler saç rengini açar, kepekli görünümü azaltır ve saçın parlaklığını artırır. Saçtaki turuncu rengi nötrler. Daha temiz sarı renkler elde etmenize yardımcı olur. Saçın sıcak tonlarını azaltarak daha soğuk tonlarda olmasını sağlar.

Mor şampuan nasıl kullanılır? Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuanı kimler kullanır?

Mor şampuan genellikle beyaz, gri ve platin saçlara uygulanır, ancak herhangi bir saç rengi için kullanılabilir.

Ek olarak, gri, beyaz ve platin için koyu mor şampuan tavsiye edilirken sarı saçlar için açık mor, parlak şampuan tavsiye edilmektedir. Saç rengin koyuysa mor şampuan kullanmamanı tavsiye ederiz.

Mor şampuan nasıl kullanılır?

  • Saçınızı yıkayın ve ıslatın.
  • Mor şampuanı saçınıza masaj yaparak uygulayın.
  • Belirlediğiniz süre kadar (genellikle 3-5 dakika) bekletin. Bekleme süresi arttıkça renk ton daha soğuk bir renk olacaktır. Turuncu/kızıl tonu git gide azalacaktır.
  • Saçınızı iyice durulayın ve tarayın.
  • Mor şampuan sadece saçınızın üst kısmına uygulanırsa daha iyi sonuç verir ve saçınızın rengini açar. Ayrıca, saçınızın rengi hafif bir mor tonu verir, ancak saçınızın orijinal rengine tam olarak döndürmez.

Hangi sıklıkla mor şampuan kullanılır?

Genel olarak, mor şampuanı saçınızın rengini düzenlemek ve kepekli görünümü azaltmak için haftada bir kez kullanabilirsiniz. Ancak, saçınızın durumuna göre daha az veya daha sık kullanım da yapılabilir. Önemli olan, saçınızın ihtiyaçlarını dikkate alarak ve doktor veya saç bakım uzmanından tavsiye alarak doğru şampuanı ve kullanım sıklığını seçmektir.

Mor şampuan çok kullanılırsa ne olur?

Haftada 2’ kereden fazla kullandığınızda saçınızdaki ton farklılaşmaya ve daha koyu bir ton olmaya başlayabilir. Bu nedenle tavsiye edilen kullanım sıklığı haftada 1 keredir.

Saç boyasının akmaması için ne yapılır? Saç boyası neden hemen akar? yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın