ÖNE ÇIKANSAĞLIKYAŞAM

Mide botoksu nedir? Botoks nasıl yapılır?

Mide botoksu nedir? Botoks nasıl yapılır?Mide botoksu nedir? Botoks nasıl yapılır?
1.01BinGörüntülenme

Mide botoksu zayıflamak amaçlı yapılan cerrahi bir yöntemdir. Kilo vermek isteyen herkes yaptırabilir. 15-20 dakika kadar kısa bir süre içerisinde uygulanan yöntem sonrasında kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Mide botoksu nedir?, Botoks nasıl yapılır?, Mide botoksu fiyatı ne kadar? , Botoksu kimlere uygulanır?

Mide botoksu nedir? Botoks nasıl yapılır?

Mide botoksu nedir?

Endoskopik olarak mideye uygulanır. Bu uygulama etki ile mide kaslarının kasılmasına engel olur ve böylece mide boşalması güçleşir. Sonucunda tokluk hissi daha uzun süre gerçekleşir, hasta daha düzgün ve daha hızlı kilo verir. Ayrıca yine mide içine endoskopik yöntemle uygulanan bu yöntem mideden normalde salınan açlık hormonu salınmasına engel olarak çift etki ile tokluk hissi oluşturur. Yani bu sayede hem mide kasılmasına engel olur, hem de açlık hormonunun salınmasını azaltarak midede ciddi bir tokluk hissi oluşturur.

Botoks nasıl yapılır ?

En kolay yöntemdir, uygulanan kişilerin en hızlı normal hayatına dönmesini sağlayan uygulamadır,  cerrahi yöntemler arasında en ekonomik olan yöntemdir. Cerrahi operasyon yapıldıktan sonra etkisi 4-6 ay sürer ve bu süre zarfında uygulanan kişilerin güzel sonuçlar alması beklenir. Endoskopik yöntemle mide içine uygulanır ve ortalama 20 dakika sürer. Kişiler işlemden yaklaşık 4 saat sonra normal hayatlarına dönerler.

Uygulama yapılacak hasta 1 gece önceden aç olarak hastaneye gelir. Hasta hiçbir ağrı, şişkinlik ve kramp hissetmez. İşlem bitip hasta uyandıktan sonra hiçbir şey hatırlamaz. İşlem bittikten 1 saat sonra hasta evine gidebilir. Yaklaşık 4 saat sonra tamamen normal hayatına döner.

Mide botoksu kimlere uygulanır ?

Mide botoksu uygulanması için çok aşırı kilolu olmaya bile gerek olmayan, 15 dakika gibi çok kısa sürede uygulanabilen bir işlemdir. İşlem sonrası hiçbir ağrı, kramp gibi etkileri olmayan ve kişilerin işlemden 4 saat sonra normal hayatına devam edebildiği ameliyatsız yöntem uygulaması çok popüler hale geldi ve başarılı olarak uygulanabiliyor.

Bu uygulama kolayca sonuç almak isteyen herkese uygulanabilir. Hatta daha önce obezite cerrahisi olmuş ve yeniden olumsuz sonuçlar almış olanlarda çok fayda gösterir. Sadece midede ciddi gastrit veya ülser olanlar, endoskopi olmasına engel bir hastalığı olanlar dışında herkese uygulanabilmektedir.

Mide botoksu nedir? Botoks nasıl yapılır?

Mide botoksu öncesi ve sonrası süreci

Kişilerin önce vücut kitle endeksi hesaplanır ve kısa süreli hedefleri belirlenir. İşlemin yapılacağı günden 1 gün önce gece 12’den sonra hiçbir şey yenmez ve içilmez. Hasta sabah aç ve susuz olarak hastaneye gelir , endoskopi ünitesine alınır. Kıyafetleri giydirilir ve damar yolu açılır. Hastaya anestezi doktoru tarafından ilaç verilir , hasta derin uykuya geçer. Hasta bundan sonrasını hatırlamayacaktır.

Midede gastrit veya ciddi ülser yoksa cerrah tarafından işleme başlanır. Midenin 40 bölgesinde işlem uygulanır. Sonrasında son  kontroller yapılır ve işlem sonlandırılır. Hasta yaklaşık 20 dakika sonra uyanır ve 1 saat uyanma odasında hasta tam uyandıktan sonra damar yolu çıkartılarak taburcu edilirsiniz. 4 saat sonra tamamen normal yaşama dönülebilir.

Mide botoksu fiyatı ne kadar ?

Gittiğiniz hastane ve doktora bağlı değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 2000-10000 TL arası değişmektedir.

Göbek yağları nasıl erir? Göbek yağlarınızdan kurtulun adlı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Greyfurt

1 Yorum

Bir cevap yazın