GÜZELLİKÖNE ÇIKANSAĞLIKYAŞAM

Kol inceltme – En hızlı kol inceltme yöntemi

Kol inceltme - En hızlı kol inceltme yöntemiKol inceltme - En hızlı kol inceltme yöntemi
914Görüntülenme

Vücudunuza oranla kollarınız daha kalın mı?  Askılı kıyafetlerde kollarınızın  kalın gözükmesinden rahatsız mı oluyorsunuz? Fotoğraf çekinirken kollarınızı hep saklamaya mı çalışıyorsunuz? Hatta daha sonra fotoğraf düzenleme programıyla inceltiyor musunuz? İşte bu yazı tam size göre! En hızlı kol inceltme yöntemini aşağıda bulabilirsiniz.

En hızlı kol inceltme yöntemi

Eğer doğal yollarla sarkmadan kol inceltme kararını verdiyseniz şimdi adım adım ne yapacağımızı sıralayalım.

  1. Beslenmenizi düzenleyin.  Sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Sağlıklı yağ , sağlıklı karbonhidrat ve protein odaklı beslenin. Lifli gıdaları beslenmenize katın. Nasıl beslenmeniz gerektiğini ve karın kasının nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlattığımız  Karın kası nasıl yapılır adlı yazımızı okumanızı ve beslenme düzeninizi ona göre şekillendirmenizi tavsiye ederiz.
  2. Kilo yağlı görünüm demektir. Ama sadece kilo vermek kollarda sarkmaya sebep olur. Bu sebeple yağ yakarken kas yapmalıyız.  Sporu hayatımıza dahil etmeliyiz.
  3. Kilo vermek, yağ yakmak ve kas yapmak için hem kardiyo egzersizi hemde güç egzersizleri yapmalıyız. Kolları inceltmek için üst beden egzersizleri yapmayı unutmamalıyız.
  4. Spor sonrasında kaslarınızı dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Kas çalışması sonrası 1-2 gün aynı kası tekrar çalıştırmayın.
  5. Buna ek olarak günlük rutininize 5-10 dakikalık bile olsa esneme hareketleri eklemeyi unutmayın. Esneme hareketlerini her gün yapabilirsiniz.

Kol inceltmek için spor

Kardiyo

Özellikle eliptik bisiklet gibi fazla kalori yakan, hem bacağı hem kolları çalıştıran ekipmanlar daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur.

Kol inceltme - En hızlı kol inceltme yöntemi

Eğer evde spor yapmayı planlıyorsanız tüm vücut egzersizleri ile kardiyo çalışabilirsiniz.

Pilates 

Pilates vücudu toparlayan ve sıkılaştıran bir egzersizdir. Kol inceltmek için direnç lastikleri ile egzersiz yapmalısınız.

Direnç lastikleri kollarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak konusunda çok başarılıdır.  Direnç lastiği hareketleriniz öğrenmek için Direnç lastiği kol hareketleri adlı yazımızı okuyunuz.

Kol inceltme - En hızlı kol inceltme yöntemi

Yüzmek

İmkanınız varsa tüm vücut antrenmanı olan yüzmek her zaman iyi bir tercih olacaktır.

Ağırlık egzersizleri

Kaslarınızı etkili bir şekilde çalıştırmak için sporunuza ağırlık antrenmanlarını ekleyin. Evde spor yapıyorsanız dambıl alabilir veya şişe kullanabilirsiniz.

Ayrıca, kollarınızı kendi ağırlığı ile havada çevirdiğiniz döndürme hareketleri de kol incelmesinde çok etkidir.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın