GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Kıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl method

Kıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl methodKıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl method
1.09BinGörüntülenme

Curly girl method kıvırcık saçlı kişierin saçlarının daha bakımlı ve sağıklı gözükmesini sağlar. Aynı zamanda kıvırcıklarınızın en güzel formunu yakalamanıza yardımcı olur.

Curly girl methoda göre saç tipleri

Curly girl methodunu uygulamaya başlamadan önce saç tipimizi belirleyeceğiz. Yıpranmış bukleleriniz şuanda 2A veya 2B gibi gözüküyor olabilir. Methodu uyguladıkça bukleleriniz güzelleşecek ve düzenli uygularsanız zamanla 2A olan saçınız 3B ye kadar ulaşacaktır.

Methodu düzenli uygulayan bir çok insan ‘ben saçlarımı dalgalı sanıyordum aslında kıvırcıkmış’ tepkisini vermektedir. Aşağıdaki tablodan saç tipinizi bulabilirsiniz

Kıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl method

 

Curly girl method nasıl uygulanır?

Şimdi adım adım uygulayacağımız methoda geçelim. 

1. Kaynar su ile duş almak hem saçınıza hem cildinize zarar verir. Ilık suyla duş almalısınız.

2 . Saçlarınıza kullandığınız ürünler (şampuan vb.) sülfat ve silikon içermemeli. Bu içerikler saçınızda çamaşır suyu etkisi yapar ve zarar verirler.

3. Muhakkak duş sırasında bol miktarda saç kremi kullanın. Haftada en az 3 kez de duşta saçınıza maske yapmayı ihmal etmeyin. Kıvırcık saçlar nemi severler. Saçlarınız ne kadar nem tutarsa  kadar sağlıklı olur ve kıvrılır.

4. Saç tarama işlemini sadece duşta, krem sürdükten sonra yapmalısınız. Duş sonrası saç taramak kıvırcıklarınızın açılmasına sebep olur.

5. Duştan çıkarken son durulamayı başınızı aşağı eğerek yapmanızı, aşağıdan yukarıya yer çekimine karşı saçlarınızı sıkarak fazla suyu almanızı tavsiye ederiz. Bu method uygulanırken duştan çıkar çıkmaz saçımıza havlu sarmıyoruz, bu sebeple fazla suyu almak için bu adımı muhakkak yapmalısınız.

6. Bukle belirginleştirici durulanmayan bir bakım kremini duş sonrası ilk iş olarak saçlarınıza uygulayın.

7. Saçlarınızı aşağıdan yukarı doğru buklelerinizin yönünde ( yerçekimine ters yönde) sıkıp bırakarak şekillendirmelisiniz.

8.  Saç sabitleyici ürününüzü (köpük,jöle, wax vb) uygulayın.

9. Normal saç havluları saçlarınızı kırar, fazla nemini alır ve zarar verir. Mikrofiber havlu satın alabilir veya bir tshirtünüzü havlu olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızı baş aşağı eğerek, buklelerinizi bozmadan havluya yerleştirin ve o şekilde 15-30 dakika arası bekleyin.

10. Havluyu çıkarttıktan sonra isterseniz vigo ile saçlarınızı kurutabilirsiniz. Vigo yoksa bırakın kendi halinde kurusun. Fön makinesinin düz uç aparatı saçınızın kabarmasına ve şeklinin bozulmasına sebep olur.

11. Saçlarınıza mümkün olduğu sürece ısı veya boya uygulamayın.

12. Saçlarınızın kıvırcığının ertesi günde güzel olabilmesi için gece uyurken saçlarınızı bez bir tokayla en tepeden gevşek şekilde toplamanızı ve o şekilde uyumanızı tavsiye ederiz.

Curly girl method before-after 

Bu adımları uyguladığınızda kısa sürede farka inanamayacaksınız.  Aşağıda düzenli uygulama sonucunda oluşan before-after fotoğraflarını bulabilirsiniz.

 

 

Kıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl method

Kıvırcık kızlar için saç önerileri-Curly girl method

Yüz tipine en uygun kahkül ve perçem modelleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın