GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Kirpik lifting nasıl yapılır? Kirpik lifting kalıcılık süresi

Kirpik lifting nasıl yapılır? Kirpik lifting kalıcılık süresi
1.03BinGörüntülenme

Tüm kadınlar daha uzun, daha kıvrık , sudan makyajdan etkilenmeyen ve her zaman güzel gözüken kirpik hayal eder.  Hem doğal bir görünüme sahip hem de daha uzun ve kıvrık kirpikleriniz olmasını ve evde kirpik lifting nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız  bu yazı tam size göre…

Kirpik lifting nedir?

İçeriğinde argan yağı, proteinler (keratin vb.)  ve vitaminler bulanan bir maskedir.  Amaç kirpikleri keratin ile doldurmak ve bu sayede daha kalın, kıvrık ve daha uzun görünmelerini sağlamaktır.

Kirpik lifting işlemini güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Yazının devamında evde nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz.

Kirpik lifting yapımı ne kadar sürer ?

Güzellik merkezinde ortalama 1 saat sürer. Bu işlemi evde kendi kendinize yaptığınızda tecrübenize bağlı olarak yaklaşık 2 saat zaman harcamanız normaldir.

Kirpik lifting kalıcılık süresi 

Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2-3 aydır. Fakat burada önemli olan ilk 24 saatte kirpiğe su değdirmemektir. Kirpiğe su teması olursa kalıcılığı 3-4 haftaya düşmektedir.

Evde kirpik lifting nasıl yapılır?

Adım 1: Kirpik lifting seti alın.

Bu setlerin içinde genel olarak kirpik perma losyonu, kirpik sabitleyici losyon, kirpik besleyici onarıcı losyon, kirpik temizleyici losyon, kirpik yapıştırıcı, silikon kirpik pedi (S / M / M1 / M2 / L ölçülerinde) ve şeffaf plastik kirpik tarağı bulunmaktadır.

Adım 2: Kirpikleri hazırlama

Kirpiklerinizden tüm makyajı ve makyaj kalıntılarını çıkarın, Tertemiz bir göz çevresine sahip olmalısınız. Paketin içindeki temizleyici losyonu da üzerinden geçebilirsiniz.

Adım 3: Kirpik lifting yapımı

 • Gözümüze ve istediğimiz kirpik kıvrıklığına en uygun silikon pedi seçelim. Genellikle M beden ped tercih edilmektedir.
 • Kendi kendimize yapacağımız için işlemi tek gözümüze yapalım.  Daha sonra aynı adımları diğer gözümüze de uygulayalım.
 • Alt kirpiklerin karışıp yapışmaması için alt kirpiklerin üzerine evde varsa bir göz pedi yapıştırabilirsiniz. (İsteğe bağlı)
 • Silikon pedin altına yapıştırıcısını sürelim ve göz kapağımıza yapıştıralım. Pedin güzel yapışması çok önemlidir.
 • Ardından pedin üzerine yapıştırıcı sürelim.
 • Yapıştırıcı kurumadan kirpikleri pedin üzerine içindeki tarak yardımıyla yapıştıralım.
 • DİKKAT: Bu noktada önemli olan kirpiklerin rastgele değil aynı yön ve düzen içinde tek tek yapıştırılmasıdır.  Birini sağ birini sola yada birbirine yapışık şekilde yapıştırmayın. Ayrıca, kirpiklerinizi ucuna kadar yapıştırmayı unutmayın. Eğer ucunu tam yapıştırmazsanız daha sonra kırık kırık gözükecektir. 

Kirpik lifting nasıl yapılır? Kirpik lifting kalıcılık süresi

 • Yapıştırma işlemi bittikten sonra kirpik perma losyonunu uygulayalım. Uygularken kürdan kullanabilirsiniz. Dip kısımlarına uygulama yapmayı ihmal etmeyin.
 • Yaklaşık 12 dakika bekletelim. Bekleme kısmında kirpiklerin üzerine streç film veya folyo koyabilirsiniz.
 • İlacın fazlalığını yumuşak yumuşak peçete ile temizleyelim ve kalkan kirpik olursa geri yapıştıralım. Sert bir şeyle temizlerseniz kirpikleriniz kopabilir. Buna dikkat etmenizi öneririz.
 • Daha sonra üzerine kirpik sabitleyici losyon uygulayalım, tekrar 12 dakika bekleyelim.
 • Tekrar ilacın fazlalığını temizleyip kirpik temizleyici losyonla yardımıyla yavaşça çıkarın. Ardından besleyiciyi uygulayın. Bir kaç saat tamamen tertemiz yapmaya çalışmayın. Çıkarıp bekleyin. Bir kaç saat sonra tamamen temizlemeniz lazım.

Kirpik lifting nasıl yapılır? Kirpik lifting kalıcılık süresi

Kirpik boyama

Kirpik lifting işleminizin son aşamasında temizlemeden önce isterseniz kirpiklerinizi siyah kirpik boyası ile boyayabilirsiniz. Böylece rimelli bir görünüm elde edersiniz.

Kirpik boyasını kirpiklerinize sürüp sonra boyanın üzerindeki talimata göre bekleyip temizleyin. Bu kadar basit.

Kirpik lifting sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 • Kullanırken her gün temiz bir fırça ile kirpiklerinizi tarayıp yönlerini düzeltin. Bu sayede daha güzel ve düzenli kirpikleriniz olacaktır.
 • Hassas ciltlerde bazı reaksiyonlara yol açabilme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Kirpik lifting uygulamasından önce göz makyajının kusursuz temizlendiğinden emin olun.
 • Su ile en az 12-24 saat temas ettirmemeli ve makyaj yapmamalısınız.
 • Göze kaçırmamaya dikkat edin. Göze kaçarsa bol su ile yıkamalısınız.

Dudak renklendirme nasıl yapılır, öncesinde ve sonrasında ne olur öğrenmek için Dudak renklendirme sonrası adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın