MODAÖNE ÇIKAN

Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi

Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi
752Görüntülenme

Bahar ve yaz günlerinin vazgeçilmezi kır düğünleridir. İster gelin siz olun isterseniz düğüne davetli olun, rahat ve eğlenceli bir düğün için en önemlisi ayakkabı seçimidir. Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi yazımızla sizlere hem şık hem konforlu seçenekler sunduk.

Kır düğününde ne giyilmeli?

Eğer bir kır düğününe davetliyseniz abartılı ve ağır abiyeler yerine yaz renklerinin hakim olduğu cıvıl cıvıl kıyafetler daha uygun olacaktır. Aynı şekilde uzun ve dar abiyeler yerine rahat ve şık modeller tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi

Düğünde gece boyunca ayakta kalma ihtimalini göze alarak rahat bir ayakkabı seçilmelidir.

Kır düğününde çim alanda ince topuklarınızın çime saplanmasını istemezsiniz. Bu sebeple kalın topuklu ayakkabılar daha kullanışlı olacaktır. Kalın topuklu ayakkabı, platform ayakkabılar veya babetler güzel tercihlerdir.

Düğünün kimin olduğuna ve kıyafetinizin durumuna göre spor ayakkabı bile tercih edebilirsiniz. Elbisenize en çok yakışan ayakkabı tarzını seçmelisiniz.

Dolgu ve kalın topuklu ayakkabı yerine babet ayakkabı da kır düğünü için en ideal olacaktır.. Böylelikle düğün de toprak zeminde daha rahat hareket edilebilirsiniz. Ayrıca, kır düğünlerinde ayakkabı zemine ne kadar yakın olursa o kadar rahat olur. Bu sebeple topuklu tercihinde de kısa topuklar önerilmektedir.

Her dönemin modası farklı olsa da birkaç örnek ayakkabı modelini aşağıda görebilirsiniz.

Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi Kır düğününe uygun ayakkabı seçimi

Renkli kalın topuklu stiletto, şeffaf topuklu açık ayakkabılar, dolgu topuklu şık ayakkabı modelleri ve babetlere göz atabilirsiniz. Benim boyum kısa, hem zayıf hem uzun gözükmek için ne giymeliyim diyorsan yazımızı okumanı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın