ÖNE ÇIKANOYUN VE TEKNOLOJİYAŞAM

İnstagramda aktif değilken aktif gözükmek

İnstagramda aktif değilken aktif gözükmekİnstagramda aktif değilken aktif gözükmek
1.47BinGörüntülenme

İnstagram herkesin çok severek ve en çok kullandığı uygulamalardan biri,  hem sosyal paylaşım hem de mesajlaşma platformu olarak en üst sıralarda yerini alıyor. Sizde Instagram üzerinden sevdikleriyle mesajlaşan biriyseniz ve online olmadığınız halde karşınızdaki kişilerden ‘gece neden aktiftin ?’ , ‘Online olduğun halde bana neden cevap vermedin?’ gibi sorular alıyorsanız bu yazı tam size göre… Yazımızda sizler için instagramda aktif değilken aktif gözükmek ve bu problemin nasıl çözüleceğini inceledik. 

İnstagramda aktif değilken aktif gözükmek

Öncelikle bu durumun sebeplerini inceleyelim.

  • Eğer instagrama bakarken bir telefonunuza bir çağrı gelirse ve siz açarsanız uygulama altta çalışmaya devam eder ve aktif gözükürsünüz.
  • Aynı şekilde instagrama bakarken mesaj geldi ve siz üstten gelen whatsapp mesajına dokundunuz artık whatsapp uygulamasındasınız ve instagramda online değilsiniz yine aktif gözükebilirsiniz.
  • Ayrıca, diyelim ki gece uyuyorsunuz ama en son baktığınız uygulama instagram. Uygulamadan orta tuşa basarak çıktınız ve instagram hala arka planda çalışmaya devam eder. Bu sebeple gece siz uyurken de aktif gözükebilirsiniz.
  • Ek olarak, etkili olabilecek bir diğer sebep ise uygulama ayarlarında arka planda yenileme veya arka plan erişimi açık olabilir. Bu da aktif gözükmenize sebep olabilir.

İnstagramda sürekli online gözükme sorununun çözümü

  • Yukarıda açıkladığımız sebepler doğrultusunda ana çözüm uygulamanın alttan çalışmasını kapatmaktır. Bu sebeple uygulamayı kullanmadığınızda telefonunuzda aşağıda çalışan uygulamalarda da kapatmalısınız.
  • Ayrıca,  instagramı arka plandan kapatmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Android telefonlarda;

Ayarlar>uygulama yöneticisi/uygulamalar>İnstagram Arkaplan erişimini engelle.

IOS telefonlarda;
Ayarlar>İnstagram arkaplan erişimini engelle veya arka planda yenilemeyi kapat.

  • Ek olarak, hepsini yaptım ama hala aynı sorunu yaşıyorum diyorsanız uygulamayı silip tekrar en güncel halini yüklemenizi tavsiye ederiz.

Konuştuğunuz kişinin son görülmesi kapalı ama siz onun aktif olup olmadığını görmek mi istiyorsunuz? O zaman Instagram son görülme kapalı olduğunda aktif olup olmadığını görme yazımızı mutlaka okumalısınız.

En iyi akıllı bileklik önerisi -1000 TL altı adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın