ÖNE ÇIKANSAĞLIKYEMEK

5 dakika içerisinde ücretsiz hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?

Hindistan cevizi sütü/yağı tarifiHindistan cevizi sütü/yağı tarifi
1.29BinGörüntülenme

Hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır öğrenerek dışarıdan aldığınızda 150 lira tutan bir ürünü evinizdeki imkanlarla neredeyse hiç para ödemeden hemde beş dakika gibi kısa bir sürede nasıl yapabileceğinizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.5 dakika içerisinde ücretsiz hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?

 

Hindistan cevizinin faydaları

 • Hindistan cevizi içerisinde bulundurduğu selenyum, çinko gibi mineraller sayesinde antioksidan özellik göstermektedir. Antioksidan yiyecekler hücrelerimize hasarını önlemekte ve hücre yenilenmesi sağlamaktadır. Hücre yenilenmesinin yaş ilerlemesi ile birlikte azaldığı göz önüne alındığında hastalıklarla ve yaşlanma  belirtileri ile vücudumuzun savaşabilmesi için gereklidir.
 • Hindistan cevizi kalsiyum açısından zengin bir besindir ve diş ve kemik sağlığımız için faydalıdır.
 • Hastalığa sebep olan mantar, bakteri ve virüsleri öldürmekte etkili oldukları ispatlanmıştır.
 • Kolesterol düzeyini dengeler. Vücudun alması gereken sağlıklı yağ kaynaklarından biridir.
 • Hamilelik döneminde anne adayları üzerinde yapılan incelemeler sonucunda fetüsün gelişimi için çok faydalı bir besin olduğu ispatlanmıştır.
 • Yapılan araştırmalara göre düzgün kullanıldığında zayıflamayı destekleyicidir.Yemeklerinizi Hindistan cevizi yağı ile yapabilir, kahvenin içine bir parça ekleyerek yağ yakımını desteklemesi için kullanabilirsiniz.
 • Laktozsuz, sindirimi kolay ve vegan bir içecek olarak tüketebilirsiniz.
 • Hindistan cevizi yağını saç bakımınızda kullandığınızda saçlarınızın kaybettiği nemi ve sağlığı kazandığını göreceksiniz. Özellikle boya gibi yüksek hasar veren işlemler sonucunda yanmış ya da çok yıpranmış bir saça sahipseniz ilk tercihiniz düzenli Hindistan cevizi yağı kullanmak olmalıdır.Maske yapabilir ve duştan çıktığınızda saç uçlarınıza elinizle yedirebilirsiniz.
 • Ayrıca göz altları için de az bir miktar alarak düzenli kullanıldığında kırışıklıklarda azalma görülmekte ve yeni kırışıklıkların oluşması önlenmektedir. Vücudumuzu sever ve nemli tutarsak karşılığını bize muhakkak verecektir.

Hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?

Marketlerde oldukça yüksek fiyatlara satılan bu sütü evinizde bulunan Hindistan cevizi tozunu kullanarak bedavaya yapacak hem ekonomiden tasarruf edecek hemde içinde ne olduğundan emin olduğunuz bu sütü gönül rahatlığı ile tüketebileceksiniz.

Fikir olması açısından Hindistan cevizi sütü ve organik yağının market fiyatlarını içeren görselleri aşağıda görebilirsiniz.

 
5 dakika içerisinde ücretsiz hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?

5 dakika içerisinde ücretsiz hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?

Sütünüzü yaptıktan sonra yeterince soğuduğunda üzerinde oluşan yağı alarak organik Hindistan cevizi yağınızı kendiniz üretebilirsiniz. Marketlerden aldığınız organik yağa göre emiliminin daha kolay olduğunu gözlemleyeceksiniz. Elinize küçük bir miktar alarak el ve vücudunuz için kullanın. Küçücük bir parçanın ellerinizi nemlendirme kapasitesine inanamayacaksınız. Kırışıklıklarınızı da unutmayın. Göz altlarınız bu yağı çok sevecek.

Bizim tavsiyemiz Hindistan cevizi sütünü direk içmek yerine inek sütü ile yaptığınız kahvaltılık yulaflarınızı bir de bu sütü kullanarak denemeniz. Hem oldukça lezzetli ve aromalı hem de inek sütüne göre sindirimi kolay ve düşük kalorili bir besine sahip olacaksınız. Hindistan cevizi sütü ile hazırlanmış sağlıklı yulaf tarifimize buradan ulaşabilirsiniz.

Hindistan cevizi sütü/yağı tarifi

5 dakika içerisinde ücretsiz hindistan cevizi sütü ve yağı nasıl yapılır ?
 • Marketten baharat bölümünden almış olduğunuz hindistan cevizi tozunu plastik olmayan bir kaban koyun.
 • Üzerine koyduğunuz tozun miktarına bağlı olarak yaklaşık olarak 800-1000 ml kaynar suyu ilave edin.
 • Metal bir el blenderi kullanarak Hindistan cevizlerini çekin.
 • Kenarda ikinci bir kap hazırlayın. Kabınızın içine tülbent gibi bir örtü koymayı unutmayın.
 • Blender ile çektiğiniz Hindistan cevizlerini bu kaba boşaltın.
 • Ve biraz soğumasını bekleyin. Aksi takdirde eliniz yanabilir.
 • Soğuduktan sonra örtünüzü elinize alıp sıkarak sütü sağın.
 • Tüm sütü çıkardığınıza emin olduğunuzda posasını kenara ayırın ve kabın içine bir paket vanilya ekleyin. Ve sütünüz kullanıma hazır. Vanilya daha güzel bir tat ve koku için tercih sebebidir.)
 • Sütünüzü ağzı çok geniş olmayan bir kaba boşaltarak buzdolabında soğumaya bırakın.
 • Soğuduktan sonra üzerinde oluşan yağı alın ve bir kaba aktarın. Organik yağınız kullanıma hazır. Yağ aşağıdaki gibi gözükecektir. Bir kaşık yardımıyla alarak krem kabınıza koyabilirsiniz. Dolapta saklamanızı tavsiye ederiz.
 • İsteğe bağlı olarak sütünüzü cam bir süt şişesine aktarabilirsiniz.
 • Örtünüzün üzerinde kalan Hindistan cevizlerini ise çöpe atmak yerine bir fırın tepsisine aktarmanızı fırınınızın en düşük ısısında kurutmanızı tavsiye ederim .öylece Hindistan cevizi tozlarını hala kullanmaya devam edebilirsiniz. En düşük ısıda yaklaşık olarak 2 saat kalabilmektedir.

Neredeyse ücretsiz olarak elde edeceğiniz baharatınız, laktozsuz vegan sütünüz ve organik yağınızı mutlu günlerde kullanmanızı dileriz.

Eğer denerseniz yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

En lezzetli yulaf tarifi, bayılacaksınız ! adlı yazımızdaki tarifle  yapmış olduğunuz sütü kullanarak çok lezzetli bir yulaf lezzeti deneyebilirsiniz. 
Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın