ÖNE ÇIKANYAŞAM

Hamilelikte 7. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi

Hamilelikte 7. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimiHamilelikte 7. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi
878Görüntülenme

Anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri bebeklerinin gelişimidir. Anne karnında bebeğinizin hafta hafta nasıl büyüdüğünü, vücudunuzda olan tüm değişiklikleri öğrenmek ister misiniz? Bu seri yazımızda sizi bir ay boyunca her hafta bebeğinizin nasıl büyüdüğü konusunda bilgilendireceğiz. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alacağınız mutlu günlere… Hamilelikte 7. ay .Gebeliğin yedinci ayı bebeğim nasıl gelişir? Hafta hafta gebelik,  25. hafta hamilelik, 26. hafta hamilelik, 27. hafta hamilelik, 28. hafta hamilelik…

Hamilelikte 7. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi

Hamilelikte 7. ay - Hafta hafta bebeğinizin gelişimi

25.Hafta Hamilelik

Bebeğiniz artık 660 gram ağırlığında ve yaklaşık 34-35 cm kadar. Bebeğinizin koordinasyon duygusu günden güne gelişiyor, hareket ediyor ve siz bunları hissedebiliyorsunuz. Ciğerleri ,sinirleri gelişiyor. Artık çevredeki tüm sesleri duyabiliyor ve tanıyor. Doğduğunda babasının da sesini tanıyıp sakinleşecek. Lakin ani seslerden korkup, irkilerek tepki de vermektedir.  Bebeğinizin saçları uzuyor. Bu sürede artık sizin de saçlarınız dökülmeyi bıraktı. Doğum yapana kadar böyle devam edecek.

26.Hafta Hamilelik

Bebeğiniz artık 36 cm boyunda ve 760 gram ağırlığında.  Akciğerleri gelişmeye devam ediyor. BU günlerde tansiyonunuz yüksek olabilir. Beslenmenize dikkat edin ve kendinizi yormamaya çalışın.

27.Hafta Hamilelik

Artık bebeğinizin yüzü tamamen oturdu. Ciğerleri, bağışıklık sistemi gelişmeye devam ediyor. Gözleri ışığa hassaslaşıyor. Tat algısı hassaslaşıyor. Düzenli bir uyku ve uyanıklık zamanı var. Eğer takip ederseniz hareketsiz kalıp tekrar hareketlendiğinde sizde bu düzeni fark edebilirsiniz.

28.Hafta Hamilelik

Artık bebeğiniz 1 kilonun üzerinde bir ağırlığa sahip ve en az 38 cm boyunda. Artık gözlerinin çevresinde kirpikler var.  Beyaz renkli ve yağlı miyelin tabakası omuriliği ve sinirleri kaplıyor. Bu tabaka hem koruyucu hemde sinirler arasındaki mesajları iletici görev yapmaktadır. Miniğinizin kalbi dakikada neredeyse 140 atıyor ve eğer eşiniz isterse kulağını karnınıza koyarak onu duyabilir. Bebeğinizin büyümesi sizde baskı, şişkinlik ve hazımsızlık hissi yaratabilir.

Hamilelikte 7. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi

21., 22. ,23. ve 24. haftalarda bebeğinizin anne karnındaki gelişimini öğrenmek için Hamilelikte 6. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

29., 30. ,32. ve 32. haftalarda bebeğinizin anne karnındaki gelişimini öğrenmek için Hamilelikte 8. ay – Hafta hafta bebeğinizin gelişimi adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın