ÖNE ÇIKANYEMEK

Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin

Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin!Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin!
1.62BinGörüntülenme

Özel günlerinizde keyifle ve oldukça pratik bir şekilde desen desen süslü kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Lezzetli ve süslü bir kurabiyeye kimse hayır diyemez. Glazür nedir? Rengarenk kurabiyeler nasıl yapılır? 

Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin!

Glazür nedir?

Glazür bir pasta ve kurabiye süsleme malzemesidir. Royal Icing olarak da bilinmektedir. Akışkan yapıda, kuruduktan sonra sertleşen ve o şekilde saklanabilen bir çeşit kremadır. Rengarenk kurabiyeler ve pastalar yapmanızı sağlar.

Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin!

Glazür nasıl yapılır?

Tarifi oldukça basit olan bu kremayı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bir kaba 2 adet yumurtanın akına bir fiske tuz koyun ve bembeyaz olana kadar çırpın. Üzerine yarım su bardağı pudra şekerini ve 5-6 damla limon suyunu koyun ve karıştırın. Dikkat edin içerisinde yumurta sarısının karışmaması gerekmektedir. Tat vermek isterseniz vanilya şurubu katabilirsiniz. Karışım koyu muhallebi kıvamında olacaktır. Bu aşamadan sonra süslemek istediğiniz şey eğer kurabiye ise su katarak kremayı daha akışkan hale getirmelisiniz. Suyu bir tatlı kaşığı yardımıyla ufak ufak ekleyin. Hazırladığınız glazürü bir krema torbasına aktarın ve kurabiyelerinizi süsleyin. Eğer süslerken üzerinde baloncuk oluşursa bir kürdan yardımıyla kurumadan düzeltin.

Renkli glazür nasıl yapılır?

  • Renkli kremalar elde etmek için kremaya gıda boyası katabilirsiniz.
  • Eğer gıda boyası katmadan renk elde etmek istiyorsanız çilek püresi, antep fıstığı vb. gıdaları ilave edebilirsiniz. Bu gıdalar kremayı fazla akışkan hale getirirse pudra şekeri ilave ederek kıvamını koyulaştırabilirsiniz.

Tarifini verdiğimiz hem kolay hem de lezzetli Zencefilli yılbaşı kurabiyesi tarifi! yazımızdan faydalanarak mis gibi kurabiyeler yapıp glazür yardımıyla bunları süsleyebilirsiniz.

Glazür nedir? Kurabiyelerinizi süsleyin!

Kadının Parıltısı

1 Yorum

Bir cevap yazın