ÖNE ÇIKANYAŞAM

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleriEvde nişan organizasyonu tavsiyeleri
1.24BinGörüntülenme

Sende kız isteme, söz ve nişan merasimini  aynı anda yapmak istiyorsan ama unutulmayacak şık bir gece hayal ediyorsan bu yazımız tam sana göre.. Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri ile geceni unutulmaz kılmana yardım edeceğiz.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

İlk adım: Davetli sayısı belirleme

Evinin genişliğine göre öncelik listesi belirle ve davet edeceğin kişileri listele. Ortalama bir ev 30-40 kişi arasında davetliyi kaldırabilir. Kimseyi kırmadan davetlilerini çağırmaya, bunun aile içinde küçük bir organizasyon şeklinde kalmasına özen göstermelisin. Herkesi çağırırsan evde nişan organizasyonunda şık bir ortam elde etme şansın çok düşük.

Davetli listesi nasıl hazırlanır?

Öncelikli olarak çekirdek ailenden ve aile büyüklerinden başlamalısın. Sonrasında ise aklındaki en önemli soru ‘Bu özel günde kimi yanımda görmek istiyorum? ‘olmalı. Bu soruyu göz ardı etmeden davetli listeni hazırlamanı tavsiye ederiz.

Peki ama  davetliler nereye oturacak? 

Aklından geçen ilk sorunun koltuklara o kadar kişi nasıl sığacak olduğunu biliyorum.  Davetli sayın azsa koltuklar iş görür ama 10 kişinin üzerinde davetli olması durumunda sandalyelerden destek almalısın. Hatta şık bir ortam yaratmak amacıyla mümkünse mobilyaları çıkarıp sadece sandalye koyabilirsin.  Komşularından sandalye istemeyi de düşünmeni tavsiye ederiz.

Nişan sandalyesi süsleme

Farklı farklı sandalyelerin kötü bir görüntü oluşturmaması için sandalyelerinizi kumaş yardımıyla süsleyin. Böylece hem şık hem de organizasyona uygun sandalyeleriniz olur.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Nişan organizasyon sırası nasıl olmalıdır?

Eğer kız isteme, söz ve nişanı bir arada yapacaksanız öncelikle misafir karşılama, yiyecek ikramı, kahve merasimi ve bunu takiben kız isteme gerçekleşir. Bunun ardından yüzük takma, eğlence ve fotoğraf merasimi gerçekleştirilmektedir. Organizasyon ortalama olarak 3 saat sürmektedir.

Nişan konsepti fikirleri

Süsleme malzemelerinin, masanın ve hatta elbisenin uyumlu olması amacıyla bir nişan konsepti belirlemeni tavsiye ederiz. Böylece hem birbirine uyumlu ve şık bir organizasyon olur hem de hazırlık aşaması daha kolay geçer. Organizasyon firmalarından bu geceye özel masa kiralayabilirsin. Böylece fotoğraf çekimi için güzel bir alanın olur.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Evde nişan kıyafeti seçimi

Tercihen rahat hareket edebileceğin, hem şık hem de sade kıyafetler tercih etmeni öneririz.  Kısa veya uzun tüm modeller evde nişan için uygundur. Bugün senin günün ve her şey içine sinmeli. Bununla birlikte bizim tavsiyemiz vücut tipine uygun bir elbise seçmenden yana. Ayrıca damatla renk ve tarz anlamında uyum yakalamak da önemli.

Vücut tipine uygun nişan elbisesi ve gelinlik seçebilmek için Gelinlik seçimi – Vücut tipine uygun gelinlik nasıl seçilir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Nişan ayakkabısı nasıl seçilir?

Dar bir ortamda yürümek ve saatlerce üzerinde kalmak zorunda kalacağını düşünerek kalın topuklu modeller tercih etmeni öneririz. Bununla birlikte topuk boyunu seçerken damat beyin boyunu göz ardı etmemeli, ona göre yüksek veya alçak topuk tercihi yapmalısın.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Nişan saçı ve nişan makyajı nasıl olmalı?

Nişan saçı için abartılı topuzlar ve parıltı/sim vb.  uzak durmanı öneririz. Saçına şık bir topuz, at  kuyruğu veya su dalgası verebilirsin. Ayrıca, minimalist ve şık saç aksesuarları kullanmayı düşünebilirsin.

Makyajının kıyafetine uygun tonlarda, sade ama şık olmasına özen göstermelisin. Ayrıca erken makyajını yapar/yaptırırsan nişan başlamadan önce tazelemeyi unutma.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Evde nişanda ikram edilecek yiyecekler nelerdir?

İkramlık kurabiye, tatlı, yaprak sarması, makaronlar,  cupcakeler vb. hazırlayabilirsiniz. Unutmamanız gereken temel nişan ikramlığı ise kutlama pastasıdır. Ayrıca çeşit çeşit içeçek de almalısınız.

Eve ayakkabı ile girilmeli mi?

Herkese terlik bulmak hem daha zor olacaktır hem de konukların şıkığını bozacaktır. O güne özel evdeki halıları kaldırmanı tavsiye ederiz. Kapının girişine nemli bir havlu, paspas vb. koyarak gelen misafirlerinin ayakkabılarını silip içeri girmesini sağlayabilirsin.

Nişan hediyelikleri seçimi

Gelen misafirlerine nişanından bir hatıra vermek ister misin? Hem size özel hem de sizi hatırlatacak bu hediyeleri kolaylıkla satın alabilirsin. Nişan hediyesi olarak mum, çiçek vb. seçenekleri düşünebilirsin.

Evde nişan organizasyonu tavsiyeleri

Vücut tipine uygun nişan elbisesi ve gelinlik seçebilmek için Gelinlik seçimi – Vücut tipine uygun gelinlik nasıl seçilir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın