GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Evde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikür

Evde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikürEvde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikür
1.15BinGörüntülenme

Zarif, şekilli ve yapılı tırnaklar her zaman güzelliğinize güzellik katar.  Kadınsı ve şık duruşu ile öz güvenli bir birey olmanızı destekler. Manikür yaptırmak için sürekli kuaföre gitmek istemiyor fakat tırnaklarınız profesyonel gözüksün istiyorsanız bu yazımız tam size göre. 10 adımda mükemmel manikür nasıl yapılır öğrenerek tırnaklarımıza evde profesyonel bir görüntü verebileceksiniz. Kolay manikür yapımı, profesyonel manikür, mükemmel ve kolay manikür,tırnak bakımı, el bakımı, evde manikür nasıl yapılır, tırnaklara nasıl şekil verilir?

Evde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikür

Evde manikür nasıl yapılır?

Adım 1: Tırnaklarınızı aseton ile temizleyin.

Güzel bir aseton yardımıyla tırnaklarınızda bulunan ojeyi ve oje kalıntılarını tamamen temizleyin. İçerik olarak tırnağınıza daha az zarar veren ve bir sürüşte tüm ojeyi kolaylıkla çıkarabilecek asetonları tercih etmelisiniz. Aseton ile tırnakta olabilecek olan yağ, kir vb. tüm dış etkenleri uzaklaştırırsınız. Asetonu kullandıktan sonra ellerinizi su ve sabunla yıkamayı unutmayın.

Adım 2: Şekillendirin.

İstediğiniz tırnak şeklini belirlemekle işe başlayın. Belirledikten sonra ihtiyacınız varsa keserek tırnağınızı kısaltın. Bir çok tırnak şeklini kesmeden törpü yardımıyla verebilirsiniz.

Törpüleme esnasında tek yöne doğru, küçük hareketlerle törpü yapın. İstediğiniz şekle göre tırnak üstlerinden başlayarak, yanları ve uç kısmı olacak şekilde törpü yapmaya devam edin. Varsa tırnak parlatma kısmını da kullanmayı unutmayın.

Evde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikür

Adım 3: Manikür suyu hazırlayın.

Manikür suyunu hazırlamak için sıcağa dönük ılık bir suyun içerisine bir kaç damla limon damlatın. Hazırladığınız su da ellerinizi tırnak etleriniz yumuşayana kadar bekletin.

Adım 4: Kütikülleri geriye itin.

Kütikülleri itme aşamasında yağ ya da krem kullanmayın. Yumuşamış tırnak etlerinizi nazikçe geriye doğru itin. Tırnak etleri tırnakları bakterilerden korur ve yumuşak kalmalarına yardımcı olur. İlk aşamada gerçekten gerekli olmadıkça tırnak etlerinizi kesmeyin. Ayrıca kesilen tırnak etleri sürekli uzar. Kesmek yerine itmek uzun vadede daha temiz bir görüntü ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır.  İterken özel bambu çubukları veya törpünün ucunu kullanabilirsiniz.  Bu aşamadan sonra gözünüze çok fazla takılan ve siz rahatsız eden bir tırnak eti görürseniz onu kesebilirsiniz.

Adım 5: Elinize peeling uygulayın.

Evde bir kapta 2 yemek kaşığı şeker ve 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırarak kendi peelinginizi oluşturabilirsiniz. Avuç içleri, tırnak kenarları, parmaklar ve elin üst yüzeyi dahil olmak üzere her yere nazik hareketlerle peeling uygulayın. bir iki dakika bekleyip elinizi ılık suyla yıkayın. Bu sayede elinizdeki ölü derilerin atılmasını sağlayın.

Evde manikür nasıl yapılır? 10 adımda manikür

Adım 6: Nemlendirin. 

Ellerinizi ve tırnak etlerinizi krem yardımıyla nemlendirin. Bu sırada elinize yavaş yavaş masaj yaparak kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin.

Adım 7:  Tırnak bazı uygulayın.

Tırnaklarınızın ojenin içeriğindeki kimyasallardan korunması, sarı renk oluşumunun azalması,ojenin daha kalıcı ve pürüzsüz olması için tırnak bazı uygulamanız gerekmektedir.

Adım 8: Oje sürün.

Ojeyi tırnağa yetecek ölçüde almalı, ortadan başlayarak kenarlara doğru 2 veya 3 hamlede ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Ojenin ilk katı bittikten 2-3 dakika sonra ikinci katı uygulayın. İhtiyaç varsa üçüncü katı da sürebilirsiniz.

Adım 9: Top coat uygulayın.

Daha pürüzsüz bir görünüm için isteğinize bağlı olarak parlak veya mat olacak şekilde top coat tercih edin. İnce bir tabaka halinde tırnağınıza en üst renksiz koruyucu ojeyi sürün.

Adım 10: Temizleyin.

Aseton damlatılmış minik bir kulak çubuğu yardımıyla  tırnak çevresinde olabilecek oje kalıntılarını temizleyin. Bu işlemi çok dikkatli yapmalısınız. Eğer bu aşamada sıkıntı yaşarsanız tırnaklarınızı kurumaya bırakın ve kuruduktan sonra kalan oje parçacıklarını temizlemeyi deneyin.

Saç örgüsü modelleri – Hem romantik hem havalı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın