GÜZELLİKÖNE ÇIKAN

Evde kalıcı oje yapımı – Kalıcı oje çıkarma

Evde kalıcı oje yapımı - Kalıcı oje çıkarmaEvde kalıcı oje yapımı - Kalıcı oje çıkarma
1.19BinGörüntülenme

Kadınların en güzel aksesuarların biri bakımlı elleri ve güzel görünümlü tırnaklarıdır. Günümüzün modası olan kalıcı oje kullanım kolaylığı ve güzel görüntüsüyle kadınların kalbini fethediyor. Sürekli oje yaptırmaya gitmek istemeyen, evde istediği zaman kalıcı oje yapıp istediği zaman çıkarmak isteyen kişiler evde kalıcı oje yapımı ve evde kalıcı oje çıkarma konusunda hazırladığımız bu yazıyı çok seveceksiniz.

Evde kalıcı oje yapımı

Evde kalıcı oje yapımı - Kalıcı oje çıkarma

Adım 1 : Evde kalıcı oje yapımı için gerekli malzemeler ve özellikleri

UV makinesi – Kalıcı oje ve protez tırnak kurutucu

 • Güçlü bir UV lambasına ihtiyacınız var. Kalıcı oje ve protez tırnak kurutucu olarak geçen bu makinelerin fiyatları markalara ve kaç watt olduğuna göre değişmektedir. Profesyonel bir makineniz olsun istiyorsanız en az 80-120 watt bir makine almanızı tavsiye ederiz.

Tırnak şekillendirici

 • Törpü, tırnak makası, tırnak eti makası vb. manikür aletlerine ihtiyacınız olacaktır.

Primer

 • Tırnağınızda oluşabilecek yıpranmayı en aza indirmek ve ojenin kalıcılığını arttırmak için kalıcı ojeden önce tırnağa sürülen  oje.
 • Primer ve bond primer olarak ikiye ayrılır.
 • Elinizin yapısı normalse primer ı tercih etmelisiniz. Eğer elleriniz fazla terliyorsa bond primerı tercih etmelisiniz.

Base Coat

 • Eğer bir tane base oje alacaksanız strong base olarak geçen sertleştirici ojeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylece kırılgan tırnaklarınızı sertleştirerek daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

Kalıcı oje

 • Kalıcı ojenin asetonla çıkmaması ve kolayca soyulmaması gerekmektedir. Bu sebeple normal ojeyi kalıcı oje olarak kullanamazsınız. Kalıcı oje olarak satılan, yapısı daha kalın ve  ve uv ile kurutulabilen ojeleri tercih etmelisiniz.
 • Renk renk ve çeşit çeşit olan bu ojeleri eminiz ki çok seveceksiniz.

Top Coat

 • En üste sürülen bu ojenin de bir çok çeşidi bulunmaktadır. Eğer tek bir ürün tercih edecekseniz ekstra parlaklık veren top coat tercih edebilirsiniz. Böylece tırnaklarınız 3-4 hafta boyunca ilk günkü gibi canlı gözükür.

Adım 2: Kalıcı oje uygulaması

 • Tırnağınıza manikür yapın. İstediğiniz şekilde törpüleyin ve etlerini itin veya kesin.
 • Ardından primerı tek elinize uygulayın.
 • Ve uyguladığınız elinizi uv makinenize koyun. Her makinede ayarlar değişse de düşük ışında yaklaşık 90- 120 saniye tutmanızı tavsiye ederiz. Baş parmağınızı yan tutmayın. Düz koyun. Eğer düz koyamıyorsanız baş parmağınıza ojeyi ayrıca sürün ve ayrıca kurutun.
 • Primerdan sonra base ojeyii uygulayın ve aynı kurutma işlemini tekrar edin.
 • Ardından kalıcı ojenizi sürün. Sürdüğünüz her katta tırnaklarınızı kurutmanız gerekmektedir. 2 katta istediğiniz kapatıcılığa ulaşırsınız. Ojeyi sürerken uçlarına da oje sürmeyi unutmayın. Aksi halde kurutma sonrası tırnak uçlarınızda oje kalmayacaktır.
 • Kalıcı ojeyi kuruttuktan sonra top coat sürün ve onu da aynı şekilde kurutun.

İşte bu kadar. Ojeniz hazır ve kuru.  Hiç bir yere bulaşmayacak. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kalıcı oje ne kadar kalır?

Evde yapılan kalıcı ojeler ortalama 2-4 hafta arasında tırnağınızda kalmaktadır. Son günde ilk günkü gibi parlak ve yapılı gözükmektedir.

Evde kalıcı oje nasıl çıkarılır?

Kalıcı ojeyi çıkarmanın bir çok yolu vardır. Sizlerle evde uygulayabileceğiniz 2 basit yolu paylaşacağız.

Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz ilk yol  sihirli kalıcı oje çıkarıcısı olarak geçen oje çıkarıcıyı kullanmaktır. Tırnağınızın üzerindeki top coatı hafifçe törpüleyin. Oje çıkarıcıyı tırnağınıza sürün. Ve 5 – 10 dk bekleyin. Ardından kavlayan ojeyi yavaş yavaş ittirerek çıkarın.

Evde kalıcı oje yapımı - Kalıcı oje çıkarma

İkinci yol ise hafifçe kavlatarak soymaktır. Yapmanız gereken tırnağın en altına normal (kalıcı olmayan) bir şeffaf oje veya tırnak bakım ojesi sürmek. Ardından tüm kalıcı oje adımlarını takip ederek oje uygulamasını yapabilirsiniz. Ojenizi çıkaracağınız zaman ucundan tuttuğunuzda rahatça kavlayıp çıktığını göreceksiniz.

Dudak renklendirme ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz Dudak renklendirme sonrası adlı yazımızı okumaya ne derisiniz?

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın