GÜZELLİKÖNE ÇIKANSAĞLIKYAŞAM

Dudak botoksu – Botoks nasıl yapılır?

Dudak botoksu - Botoks nasıl yapılır?Dudak botoksu - Botoks nasıl yapılır?
1.08BinGörüntülenme

Yemek, içmek ve konuşmak gibi  işlevler dışında karşı cins tarafından ilgi çeken ve  güzelliğinize güzellik katan dudak dudak botoksu  estetik bir uygulamadır. Bununla birlikte yaş  ilerlemesi ve sigara kullanımı sonucu oluşan çizgiler, gülerken diş etlerinin gözükmesi ve dudak kenarlarının aşağı çekilmesi gibi sorunları da tedavi etmektedir.

Dudak botoksu / Dudak dolgusu

Dudak botoksu - Botoks nasıl yapılır?

Botoks nasıl yapılır?

Dudağa yapılan botoks işlemi yaklaşık süresi 8-10 dakika sürmektedir. Dudak ağrı ve acıya karşı hassas bir bölgedir. Uygulama öncesinde dudağa buz ve lokal anestezik krem uygulanır. Bu uygulama ağrıyı olabilecek en az seviyeye indirir. Uyuşukluk işlem sonrasında 1-2 saat içerisinde geçmektedir.

Dudak botoksu kaç günde oturur?

Dolgunun oturması 10-14 gün arasında sürmektedir.

Dudak dolgusu sonrası ne zaman öpüşebilirim?

Botoks sonrası minimum 24 saat öpüşmekten kaçınmalı ve dudaklarınızı korumalısınız.  Bu süreyi dolgu oturana kadar yani ortalama 2-3 güne kadar uzatmak tavsiye edilir.

Dudak dolgusu sonrası ne zaman sigara içebilirim?

Sigara içmek ve pipetle bir şeyler içmek için de öpüşmek de olduğu gibi minimum 24 saat beklemelisiniz. Tavsiye edilen ortalama süre ise 2-3 gündür.

Dudak dolgusundan sonra hissizlik hisseder miyim? 

Dudaklarda şişkinlik, ağrı veya bir iki  hissizlik olabilir. Ancak 2-3 gün içerisinde herhangi bir hissizlik kalmaz.  Bir hafta sonrasında hala hissizlik devam ediyorsa işlemi yapan doktora başvurmanız gerekmektedir.

Dudak botoksu sonrası sertlik oldu, ne yapmalıyım?

Dolgu sonrası dudağınızda sertlik olması diğer bir deyişle topaklanması olası bir durumdur. 3-4 gün dudağınıza doktorunuzun gösterdiği şekilde masaj yapmalısınız. Geçmemesi durumunda doktorunuza danışmalısınız.

Dudak dolgusu sonrası ne zaman makyaj yapabilirim?

Uzmanlar tarafından makyaj yapmak için bir gün beklemeniz tavsiye edilmektedir.

Neden dudağa botoks yapılır?

  • Botoks ile yaşın ilerlemesi ve sigara kullanımı sonucunda dudakta oluşan çizgilerin tedavisi sağlanmaktadır.
  • Daha dolgun ve daha çekici dudaklara sahip olmak isteyen kadınların tercihidir.
  • Dudak kşlerinden aşağı doğru sarkma olan kişilerde ve bu sebeple sürekli somurtkan bir yüz ifadesiyle yaşamak zorunda kalanlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.
  • Güldüğünüzde diş etinin gözükmesi bazı zamanlar estetik dışı ve boyutuna göre rahatsız edici olabilmektedir. Eğer bu durumdan rahatsızsanız botoks yaptırmayı düşünebilirsiniz. Diş etleri 1-2 milimetreden fazla gözüküyor ise botoks uygun bir tedavi olacaktır.

Sağlığınızın tehlikeye girmemesi ve mağdur olmamak için temiz ve güvenilir bir klinikte dudak dolgusu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Hydrafacial nedir? Cilt bakımı rehberi adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

1 Yorum

  • Dudak botoksu kaç günde oturur, ne zaman dudaklarım tam görüntüsüne ulaşır diye araştırma yaparken sitenizle karşılaştım. Kafamdaki tüm sorulara cevap oldu. Teşekkürler

Bir cevap yazın