ÖNE ÇIKANSAĞLIKYEMEK

Detoks içeceği tarifi

Detoks içeceği tarifiDetoks içeceği tarifi
987Görüntülenme

Detoks nedir?

Detoks vücutta tepkimeler ve sindirim sonucu oluşan atık maddelerin, besinlerdeki kimyasal, toksik ve koruyucu maddelerin, alkol, sigara ve ilaçların vücuttan atılması işlemidir. Vücudumuzun kendi kendini arındırmasına yardımcı olmak amacıyla antioksidan maddeler beslenmenize dahil edilir. Antioksidanlar karaciğerin işlevini gerçekleştirmesine destek olur. Yazımızın devamında bulabileceğiniz detoks içeceği tarifi ile nasıl detoks yapacağınızı öğreneceksiniz.

Detoks içeceği tarifi

Detoks yapmak ne işe yarar?

  • tepkimeler ve sindirim sonucu oluşan atık maddelerin vücuttan atılması
  • besinlerdeki kimyasal, toksik ve koruyucu maddelerin vücuttan atılması
  • alkol, sigara ve ilaçların vücuttan atılması
  • baş ağrılarının azaltılması
  • yorgunluk etkilerinin giderilmesi
  • cildin solgun ve  bozuk  görünüşünün düzeltilmesi
  • sindirim sistemi bozukluklarının giderilmesi

gibi bir çok probleme çözüm sunmaktadır. Ayrıca sindirim sistemi bozukluklarının giderilmesi sayesinde hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

Detoks içeceği tarifi

Detoks içeceği tarifi

Sarı detoks içeceği

Hem yağ yakmanıza yardımcı hem de ferah bir detoks tarifi olan sarı içecekte bir suyun içerisine limon, bal, kırmızı biber ve zerdeçal ekleyip karıştırın. Ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

İkinci bir seçenek olarak 1 elma, 3-4 dilim ananas ve bir kaç yaprak taze naneyi mixer/blender yardımıyla karıştırın.İçeceğiniz kaba ister posalı ister süzgeçten geçirerek posasız olarak koyup içebilirsiniz.

Yeşil detoks içeceği

Yeşil detoks içeriğinde bulunan elma, ıspanak, limon, kara lahana, marul, maydanoz, salatalık, zencefil ve pazı sayesinde tam bir C vitamini deposudur. Tüm bu malzemeleri birer parça olacak şekilde az bir miktar su ile çekip sabah kahvaltı olarak tüketebilirsiniz.

Kırmızı detoks içeceği

Tok tutucu ve antioksidan özelliği  yüksek olan kırmızı içecek elma, zencefil, pancar, çilek, chia tohumu ve muzun birleşiminden oluşmaktadır. İster ana isterseniz ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Sadece detoks içecekleri ile tüm gün beslenmek sağlığınız için zararlı olabilir fakat bir öğününüzü bu içeceklerden biri ile değiştirebilirsiniz veya ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Protein diyeti ile vücudunuzu forma sokun adlı yazımızı okuyarak kısa zamanda etkili kilo nasıl verilir öğrenebilirsiniz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın