ÖNE ÇIKANYAŞAM

Barbie filmi ve barbie hakkında gerçekler

Barbie filmi ve barbie hakkında gerçeklerBarbie filmi ve barbie hakkında gerçekler
399Görüntülenme

Barbie, renkli dünyasında maceraya atılıyor! Her filmde, cesaret, dostluk ve hayallerin peşinden gitme gibi değerli mesajlarla dolu büyülü hikayelere tanık olun. Prenseslerden süper kahramanlara, peri masallarından uzay maceralarına kadar çeşitlilik sunan Barbie filmleri, tüm aile için eğlence ve coşku vaat ediyor. Keşfetmeye hazır mısınız? Bugün vizyona giren Barbie’nin yeni filmi hakkındaki yorumlarımızı kısa zaman içinde izleyip sizlerle ayrı bir yazıda paylaşacağız. Bugün gelin barbie hakkında bilgi sahibi olalım.

Barbie filmi ve barbie hakkında gerçekler

Barbie filmi ne zaman yayınlanacak?

21 Temmuz 2023 tarihinde başrollerini Margot Robbie, Ryan Gosling ve Issa Rae’nin paylaştığı film vizyona girecek.

Barbie filminin konusu nedir? 

Barbie Ülkesi’nde yaşamak, bir varoluşsal kriziniz yoksa, mükemmel bir yerde mükemmel bir varlık olmaktır. Ya da bir Ken’sinizdir… Filmde mükemmel olmayan oyuncak bebekler oldukları için ütopik Barbie Ülkesinden kovulan Barbie (Margot Robbie) ve Ken (Ryan Gosling), gerçek dünyada kendilerini keşfetme yolculuğuna çıkarlar.

Barbie filmi ve barbie hakkında gerçekler

Barbie oyuncağı ile ilgili çarpıcı bilgiler

İlk Barbie Bebek

Barbie bebek, 1959 yılında Amerikan şirketi Mattel tarafından piyasaya sürüldü. Ayrıca, yaratıcısı Ruth Handler, kızının bebek bebekleriyle oynarken yetişkin kadın hayatını canlandıran bir oyuncak bebek fikri üzerine Barbie’yi tasarladı.

Adını Yaratıcısından Aldı

Barbie’nin adı, yaratıcısı Ruth Handler’ın kızının adı Barbara’dan türetilmiştir.

Sürekli Değişen Meslekleri

Barbie, zamanla 200’den fazla farklı meslek ve kariyere sahip oldu. Oyuncak bebek olarak bilinirken, prenses, balerina, veteriner, doktor, CEO ve daha pek çok meslek Barbie’nin hayatında yer aldı.

İlk Kıyafetleri

Barbie’nin orijinal kıyafetleri, denizci temalı bir mayo ve şapka kombinasyonuydu. Ek olarak, ilk çıktığında yalnızca siyah-beyaz çizgili mayosuyla satışa sunuldu.

Milyonlarca Satış

Barbie, dünya çapında milyonlarca satan en popüler oyuncak bebeklerinden biridir. O tarihten beri yüz milyonlarca Barbie bebek satıldığı tahmin edilmektedir.

Farklı Etnik Kökenlerde Barbie

Barbie’nin çeşitliliği zamanla arttı ve farklı etnik kökenlere ve kültürlere sahip Barbie bebekleri üretildi. Böylece çocuklar dünyanın dört bir yanından farklı karakterleri oynayabilmektedir.

Ken ve Barbie

Barbie’nin en ünlü erkek arkadaşı “Ken” adında bir bebek. Ken, 1961 yılında Barbie’ye eşlik etmek üzere piyasaya sürüldü.

Barbie’nin Evlilikleri

Barbie’nin farklı versiyonlarında evlilikleri ve aile hayatı da yer almaktadır. Farklı serilerde, Ken ile evlenir ve çocukları olabilir.

Değişen Vücut Ölçüleri

Barbie, zaman içinde eleştirilere maruz kalarak vücut ölçüleri konusunda değişikliklere uğradı. Mattel, daha gerçekçi vücut ölçülerine sahip Barbie bebekleri sunmak için çeşitli çabalara girişti.

Guinness Dünya Rekoru

2009 yılında, Barbie bebekleri dünya genelinde en çok satan oyuncak bebekler olarak Guinness Dünya Rekorları’na girdi.

Barbie, yarım asırdan fazla bir süredir çocukların hayal gücünü ve oyun dünyasını zenginleştiriyor ve hala birçok çocuğun ve koleksiyoncunun sevgilisi olmaya devam ediyor. Ayrıca,  Slime nasıl yapılır? adlı yazımızı okumaya ve çocuklarınızla slime yaparak eğlenmeye ne dersiniz?

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın