MAGAZİNÖNE ÇIKAN

Angelina Jolie arılar için objektif karşısında

Angelina Jolie arılar için objektif karşısındaAngelina Jolie arılar için objektif karşısında
1.05BinGörüntülenme

Amerikalı oyuncu, film yapımcısı  olarak bilinen Angelina Jolie ayrıca hayırsever çalışmalarıyla da tanınmaktadır.  Ünlü oyuncu bu kez arılar için tüm yardımseverliği ile objektiflerin karşısına geçti. Angelina Jolie arılar için tam 18 dakika boyunca objektiflerin karşısında üzerindeki arılarla hareketsiz bekledi. 

Ünlü yıldız bir sosyal sorumluluk projesi içi katıldığı projede üzerinde arı gezerken tam 18 dakika boyunca hareketsiz bekleyerek poz verdi.  Bu sırada hiç bir koruyucu giysi kullanmadı.  Set ekibi ise kendisini korumak için özel giysiler giydi.

Angelina Jolie arılar için objektif karşısında

Angelina Jolie neden arılarla poz verdi?

Arıların bu hayattaki önemini anlatmak ve karşı karşıya bulundukları tehlikeye dikkat çekmek isteyen sosyal sorumluluk projesi bu kapsamda 50 kadın arıcı eğitmek için kolları sıvadı. Önümüzdeki 5 yıl içinde 50 kadını arıcı olarak eğitmeyi planlayan program aynı zamanda 2500 kovan oluşturmayı ve 125 milyon arı yetiştirmeyi planlamaktadır.

Ayrıca, eğitim alan kadınların bu konuda girişimci olmaları hedeflenmekte ve girişimcilik eğitimleri de planlanmaktadır.

Angelina Jolie bu proje kapsamında arılar günü olan 20 Mayısta kameralar karşısına geçti. Sadece fotoğraf çekimi ile kalmayan oyuncu ayrıca proje süresince ilerlemeleri takip edeceğini ve kadın arıcılarla buluşacağını ifade etti.

Eğitimin süresinin 30 gün olması planlanıyor. 5 yıl süresince ise yetiştirilen kadın arıcılar kovan ve arı yetiştiriciliği çalışmalarını üstlenecek. Eğitim Fransa’da verilecek.  Eğitime farklı ülkelerden  kadınlar katılıyor. Fransa dışındaki ülkeler İtalya, Rusya, Slovenya, Kamboçya, Etiyopya, Ruanda ve Çin olarak sıralanabilir.

Angelina Jolie arılar için objektif karşısında

Arıların ekosistemdeki önemi nedir? Arılar neden önemli?

Arlar temel olarak bitkilerin tozlaşmasını sağlamaktadır. Bitkilerin canılığını sürdürmesi ve çoğalması arılara bağlıdır. Buna bağlı olarak hayvan ve insanların besin kaynaklarının oluşmasında son derece önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte,  bizim besin kaynaklarımızı oluşturan 100 bitki türünden dörtte üçü arıların tozlaşması sayesinde elde edilmektedir.

Buna ek olarak istatistiklere bakıldığında  2015 yılı için arıların küresel ekonomik faydalarının 265 milyar Euro olduğu bilinmektedir.

Ayrıca arılar bir böcek türü olmasına rağmen lezzetli mi lezzetli ballar yaparlar. Arıları özel yapan bir diğer şey ise insanların yiyebileceği bir gıdayı üreten tek böcek türüdür.

Albert Einstein’ın arılar ile ilgili sözü onların ekosistemdeki önemini gözler önüne sermektedir.

Arılar yeryüzünden silinip giderse, insanoğlu yalnızca dört yıl yaşayabilir. Arılar olmazsa döllenme olmaz, hiçbir bitki, hiçbir hayvan, hiçbir insan olmaz.

Çok pencereli salon dekorasyonu – Salon dekorasyon fikirleri adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın