ÖNE ÇIKANSAĞLIKYAŞAM

5 günde 3 kilo verin – Yoğurt diyeti

5 günde 3 kilo verin - Yoğurt diyeti
980Görüntülenme

Yaz yaklaşırken kilo vermek istiyorsunuz ama nasıl vereceğinizi bilmiyor musunuz? Diyet yapmayı deniyor ama bir türlü kilo vermeyi beceremiyor musunuz? Başlangıçta hızla kilo vermek ve vücudunuzu kilo verme sürecine hızla adapte etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre…  Yoğurt diyeti ile 5 günde 3 kilo vererek hızlı bir kilo verme sürecine girebilirsiniz.

5 günde 3 kilo verin - Yoğurt diyeti

Yoğurdun faydaları nelerdir?

Yoğurt, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bir çok besin maddesini içermektedir. Kalsiyum, B12, fosfor , magnezyum, potasyum gibi bir çok yararlı vitamin ve minerali barındırır. Ayrıca, ishal ve kabızlığakarşı koruyucu olmasıyla ve yağ yakımındaki etkisiyle yoğurt diyetlerin vazgeçilmez besinidir. Kalsiyumun yeterli miktarda alınması göbek çevresi yağlanma sorununu azaltmakta ve tokluk hissini arttırmaktadır. Yoğurt hem kalsiyum hem de protein deposu bir besin olduğu için kısa sürede sağlıklı kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vücuttaki şişkinliğin atılmasını da desteklemektedir.

5 günde 3 kilo verin.

Yoğurt diyeti 5 gün gibi kısa bir sürede 2-4 kilo arasında bir kilo vermenizi garanti etmektedir. Hızlı kilo vermenizi sağlayacak olan bu diyet bir şok diyettir. Bu sebeple,  doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Diyeti yaptıktan sonra ilk 5 günde ortalama 3 kilo vermiş olacaksınız. Bizim tavsiyemiz diyete devam etmeden önce en az bir hafta  10 gün  kadar ara vermenizdir. Ara verdiğiniz o günlerde protein odaklı beslenmenizi ve spor yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer bu şekilde beslenirseniz verdiğiniz kiloyu almak yerine kilo vermeye devam edeceksiniz.

5 günde 3 kilo verin - Yoğurt diyeti

Yoğurt diyeti nasıl yapılır?

Kahvaltı: 

  • Bir bardak limonlu su
  • Bir kase yoğurt (mümkünse ev yoğurdu)
  • İsteğe bağlı olarak yoğurdu bir yemek kaşığı yulaf ile birlikte yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği: 

  • Bir kase sebze çorbası
  • Bir kase yoğurt

Ara Öğün:

  • Bir porsiyon meyve ( örneğin bir elma, yarım muz vb.)
  • Eğer açlık hissi varsa meyve yoğurt ile birlikte yenebilir.

Akşam yemeği:

  • Bir porsiyon çorba (mercimek çorbası, sebze çorbası vb.)
  • Bir kase yoğurt (İçerisine kırmızı biber, kekik,nane, karabiber isteğe bağlı olarak zenefil ve zerdeçal karıştırılmış)

Baharatlar kilo vermenizi ve yağ yakmanızı destekleyecektir. Bu baharatları yiyebileceğiniz şekilde yoğurdunuza katmanızı tavsiye ederiz. Yoğurt ev yapımı olursa hem daha sağlıklı hem de diyet süresince daha etkili olacaktır.

Su Tüketimi:

5 gün boyunca günde 2-2,5 litre su içmeye dikkat edin. Günde bir adet maden suyu içmenizi de tavsiye ederiz.

Spor:

Bağırsaklarınızın hareketlenmesi için hafif sporlar yapmayı ihmal etmeyin. Yürüyüş, yoga veya pilatesi deneyebilirsiniz.

Çay, Kahve ve Bitki çayı:

Çay ve kahveyi bu süreçte şekersiz ve sade içmenizi tavsiye ederiz. Eğer şekersiz  içemiyorsanız içay ve kahveyi 1-2 bardak ile kısıtlandırın.  Gün içinde muhakkak bir bardak bitki çayı içmeyi ihmal etmeyin. Yeşil çay ödem atmanızı destekleyecektir.

5 gün diyet yaptıktan sonra yaklaşık 3 kilo vermiş olacaksınız. Sonraki on gün yapmanızı tavsiye ettiğimiz , diyetisyenlerin tavsiyesi olan protein diyetine Protein diyeti ile vücudunuzu forma sokun adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kadının Parıltısı

Bir cevap yazın